10 najiritantnijih SMS navika

Svi danas koriste SMS. Neki ga obožavaju, neki ga mrze, ali svi ga koriste. Jednostavno je, brzo, jeftino i sigurni ste da će primaoc dobiti poruku. Kao što se pred nekoliko godina pojavio bon ton za chat (ne pisati velikim slovima, ne spamati...) tako su se pojavile i upute za korištenje SMS-a.

Ja ću vam ovdje napisati 10 meni najiritantnijih vrsta SMS-a.

10. DOSADNI SMS-OVI

To je onaj tip besmislenog dopisivanja.

Bok, šta radiš?
Radim.
Aha, a ja evo ležim i gledam televiziju. Imaš posla?
Da.
A šta ćeš kasnije raditi?

Ako kratko odgovorim da radim znači da radim i da najvjerojatnije imam posla kad tako kratko odgovaram i da se ne mogu dopisivati. Mrzim pisati dnevink svog dana preko SMS-a.

Ovaj razgovor je trebao izgledati ovako:

Bok, šta radiš?
Radim.
Ok, nazovi me kad si slobodna.

9. ŠTA IMA?

Najgluplje pitanje u povijesti svih pitanja. Šta ima? To samo znači da ta osoba nema pojma kako započeti razgovor sa mnom. A ako ne zna kako ga započeti ne bi ga ni trebala započimati.

8. BIMESTRALNI SMS-OVI

To su one osobe s kojima ste imali točno jedan i pol kontakt u životu (kakav kontakt sad nije bitno) i onda vam svakih nekoliko mjeseci pošalju poruku:

Ej bok šta ima kako si, kako mama, fax, život, ljubav, zdravlje?

Čemu? Ali stvarno, čemu?

7. SEND TO ALL SMS

Di se ide večeras?

To mi zvuči kao casting za izlazak. Vidjet ću šta rade svi u imeniku pa ću odlučiti. Užas!

Ili sretan i blagoslovljen Božić/Uskrs tebi i tvojima od.... mrzim čestitke preko SMS-a. A još više mrzim masovne čestitke preko SMS-a!

6. DUPLE PORUKE

Radiš nešto. Imaš ispit. I netko te nazove i ti ne odgovoris. Zašto, ali zašto onda neki ljudi imaju potrebu poslati ti poruku da su te zvali??? Ionako ćeš vidjeti propusten poziv ili poruku na sekretarici. Zašto??? Jedino je opravdanje ako nešto nekome treba hitno, pa ti u SMS-u napišu i razlog zašto su te tražili. A ne: zvao sam te, ne javljaš se. Ma bravo Einstein!

5. PIJANE PORUKE

Pijane poruke bivšem tipu ili trebi nisu cool. Stvarno nisu. A ja terbe jogs voooooljmmm u 5 ujutro nije nikako ni romatično, ni simpatično. Ni za onog koji to prima. A dan poslije ni za onog koji je to poslao. Fora je ako dobiješ od frendice poruku fališ nam tu. Jednu poruku. Ne prepričavanje cijele večeri tko je koga vidio i koliko puta su se pogledali i šta ja mislim da je to značilo. Jedina gora stvar od toga su pijani pozivi u 5 ujutro. Pijani uzastopni pozivi u 5 ujutro.

4. VELIKA SLOVA/MALA SLOVA

Kad dobijem poruku DI SI??? imam osjećaj kao da netko urla na mene. Ja ne volim kad netko urla na mene. A nije mi ni simpatično kad dobijem poruku: di si šta ima kad ćemo se vidjeti ja sam u gradu u 1. Barem neke osnove gramatike please. Tocka, nakon točke veliko slovo, i imena se također pišu veliki slovima. Eto samo to.

3. BESMISLENI SMS-OVI

Upoznaš nekoga za vikend i izmjenite brojeve. Negdje u četvrtak ti dolazi poruka: Imaš kakve planove za vikend? I ti na to odgovoriš: Ne, nisam još ništa isplanirala u nadi da će ti možda druga osoba predložiti nešto. I na tu tvoju poruku stiže odgovor: Aha, ok. WTF???

2. PORUKE U ŠIFRAMA

Isl sm s S u Cap i nsm nis nsl i idm opt sutr. Naz kas.

Je problem napisati tih dodatnih 5 slova više?

1. OK

Ok bez točke nije poruka. Nije izjava. Nije čak ni potvrda. To je najčešće ljuta reakcija ljutog muškarca (ili žene). Ok bez točke nije ništa. Kao što crno nije boja. I točka.

Zaključak: u današnje moderno doba ako zoveš nekoga i ta osoba ti ne odgovori, možeš biti poprilično siguran da je osoba primila poruku. A ako te ne nazove natrag možeš biti prilično siguran da ta osoba ne želi pričati s tobom.

Love,

Fem.